Jakie meble powinny znaleźć się w łazience?

Współczesne łazienki, podobnie jak łaźnie, sauny czy salony spa aranżowane są w sposób bardzo staranny. Gustownie przygotowane otoczenie pomaga bowiem się zrelaksować, a jednocześnie ułatwia dostęp do najważniejszych produktów kosmetycznych czy akcesoriów pielęgnacyjnych. Kluczowe znaczenie ma odpowiedni dobór mebli łazienkowych. Szafki powinny być funkcjonalne, a zarazem stylowe i dobrze dopasowane do aranżacji.

Szafka pod umywalką

Żadna łazienka nie może się obyć bez szafki umieszczonej pod umywalką. Nie zajmuje ona zbyt wiele miejsca, dzięki czemu doskonale sprawdza się także w niedużym pomieszczeniu. W szafce schować można na przykład:

– przyrządy do układania włosów,
– waciki,
– ręczniki do rąk.

Takie meble do lazienki mogą posiadać zamykane drzwi, otwarte półki oraz szereg przydatnych szuflad.

Szafka z lustrem i szafki wolnostojące

Kompletne zestawy łazienkowe zazwyczaj uwzględniają również szafkę z lustrem, która umieszczana jest nad umywalką. Można zastąpić ją szafą wnękową z lustrem w formie drzwiczek, w której zmieszczą się najróżniejsze drobiazgi i podstawowe akcesoria higieniczne. Dotyczy to zarówno szczoteczek do mycia zębów, jak i często przyjmowanych lekarstw. Oprócz tego warto zadbać o zestaw łazienkowy z szafą wolnostojącą. Można w niej umieścić detergenty i kosmetyki. W czasie kąpieli bardzo przydatny okazuje się blat, który jest w stanie posłużyć do odłożenia ubrań czy ręczników.