Mała i przytulna jadalnia w kuchni

stół do kuchniAranżowanie jadalni w kuchni jest bardzo częstą praktyką. Takie rozwiązanie jest też bardzo wygodne w szczególności pod kątem domowników – przygotowane potrawy można od razu podać bez konieczności biegania po całym domu z zastawą stołową. Często też zdarza się, że w kuchni aranżuje się niewielki kącik jadalniany dla domowników, a większy stół z dużą ilością krzeseł znajduje się na przykład w pokoju dziennym.

– Wobec tego stół do kuchni nie musi być wcale duży, aby był funkcjonalny. Raczej powinniśmy się skupić na tym, aby nie zdominował kuchni swoim rozmiarem i kształtem.

– Funkcjonalnym rozwiązaniem będzie stół rozkładany. Jeśli tylko mamy miejsce na to, aby taki mebel rozłożyć – stoły rozkładane dają nam więcej możliwości, gdyż w razie potrzeby możemy zwiększyć ilość miejsc w takiej jadalni. Jednocześnie na co dzień, kiedy aż tak dużego stołu do kuchni nie potrzebujemy – może on stać złożony.

Wszystko w jednej, spójnej stylistyce

Warto też pomyśleć o tym, aby narzucić sobie pewien reżim stylistyczny i konsekwentnie urządzić zarówno całą kuchnię jak i kącik jadalniany w jednym stylu. Tylko wtedy całość będzie się dobrze prezentowała i żaden z elementów nie będzie wysuwał się na prowadzenie. Bardzo często kącik jadalniany w kuchni dodaje temu wnętrzu ciepła i sprawia, że jest przytulniej i przyjemniej, jest też gdzie przysiąść i wypić kawę, jest też gdzie na szybko nakarmić dziecko. To dobre i bardzo praktyczne rozwiązanie.

Więcej o stołach dowiesz się na Mirat.eu