Jak dobrać pufę dla małego dziecka?

Pufa to wygodne siedzisko, które może być doskonałym uzupełnieniem pokoju dziecięcego. Sprawdzi się zarówno w pomieszczeniu zamieszkiwanym przez przedszkolaka, jak i kilkulatka czy nastolatka. Rodzice często miewają jednak problem, jak dobrze wybrać pufę dla niemowlęcia lub dziecka zaledwie kilkumiesięcznego. Aby uniknąć pomyłki, warto zapoznać się podstawowymi właściwościami tego rodzaju siedzisk.

Pufa dla niemowlaka

Dla niemowląt oraz raczkujących dzieci poniżej pierwszego roku życia, najlepszym rozwiązaniem będą popularne siedziska w formie worków. Tego rodzaju pufy do siedzenia przydadzą się przede wszystkim karmiącym mamom, które po porodzie potrzebują miękkiego i wygodnego miejsca do zajmowania się dzieckiem oraz wypoczynku. W nieco późniejszym okresie, taka pufa do siedzenia może sprawdzić się także podczas wspólnej zabawy.

Wysoki poziom bezpieczeństwa

Wybierając pufę dla dziecka, warto wziąć pod uwagę zarówno gabaryty siedziska, jak i wzrost małego użytkownika. Takie wyposażenie doskonale sprawdzi się w praktycznie każdym pokoju dziecięcym. Pufy dla dzieci stanowią bowiem dobrą alternatywę dla innych akcesoriów, takich jak np.

– leżaki
– bujaki
– foteliki

Z pufy dziecko nie jest w stanie łatwo spaść, co dodatkowo zwiększa bezpieczeństwo. Wypełnieniem worka jest zwykle styropianowy granulat, który posiada dobre właściwości izolacyjne i chroni dziecko przed kontaktem z zimnym podłożem.